DŘEVĚNÉ TERASY

Dřevěné terasy jsou nepřekonatelné.

Dřevěné terasy z exotických, převážně tropických, dřevin jsou velmi oblíbeným řešením Vašich zahradních relaxačních zón.

Venkovní dřevěné terasy jsou vystaveny nepříznivým povětrnostním vlivům, kterým dřevo z našich lesů těžko odolává. Vhodnou volbou jsou dřevěné terasy z exotických dřevin. Tyto dřeviny mají vyšší hustotu dřeva, a proto odolávají povětrnostním vlivům, škůdcům a plísním lépe.

Jsme specialisté na dřevěné terasy.

V našem sortimentu naleznete mnoho druhů dřevěných teras, které ač vypadají velice podobně, liší se svými jedinečnými vlastnostmi. Přijďte k nám a vyberte si ze širokého sortimentu nabízených dřevěných teras, jsme tu pro Vás a velice rádi Vám s Vaším výběrem poradíme a pomůžeme. Naše exotické dřevo není pouze ideálním pokrytím podlahy Vaší terasy, ale také třeba jako perfektní podlaha k venkovním i vnitřním bazénům. Použitím klasického dřeva se dříve či později nevyhnete komplikacím, které Vaší terase zkracují životnost při jejím běžném používání a působením na její povrch. Sluneční svit, kyselý déšť, kroupy, sníh a mráz, to jsou hlavní aspekty, které v našem podnebí působí na klasické dřevo a deformují ho. Proto Vám u nás nabízíme kvalitně zpracované exotické dřevo, kterým si zajistíte dlouhou životnost Vaší terasy.
Na trhu je celá řada tropických dřevin, které mají podobný vzhled, liší se však svými vlastnostmi. Exotické dřevo je také vhodné k venkovním i vnitřním bazénům. Péče o dřevěnou terasu není nijak náročná.Dřevěné terasy a rošty je možné pokládat na plastové rektifikační terče BUZON – více informací o pokládce zde.

Široký výběr dřevin na dřevěnou terasu

Rádi Vám pomůžeme vyznat se v džungli exotických dřevin na Vaši terasu!

Massaranduba 1 Merbau  Modřín sibiřský (5) FAVEIRA_AMARGOSA

Massaranduba

Massaranduba pochází z Jižní Ameriky, především z Brazílie.

Díky velmi dobrým vlastnostem a zajímavé ceně je Massaranduba jednou z nejčasteji používaných dřevin na venkovní terasy.

Merbau

pochází z jihovýchodní Asie.

Vyniká svými mechanicko-fyzikálními vlastnostmi a díky minimálním rozměrovým změnám se považuje za jednu z nestabilnějších dřevin na světě.

 Modřín sibiřský

Modřín patří k finančně nejdostupnější variantě dřeva na terasy. Hodí se především pro kryté prostory.

Faveria Amargosa

Faveira pochází z Jižní Ameriky, především z Brazílie.

Díky nízké ceně patří Faveira Amargosa mezi nejdostupnější exotické dřeviny.

IPE IPE_Eboty (1) ipe (1) Bangkirai (4)
IPÉ (Lapacho)IPÉ pochází z Jižní Ameriky, především z Brazílie.IPÉ patří spolu s Merbau k nejkvalitnějším exotickým dřevinám používaným na terasy. IPÉ (Lapacho)Výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, které umožňují použití této dřeviny pro montáž na srkytý spoj. Šrouby tedy nejsou svrchu viditelné. Dřevěná dlažba IPÉ

30x300x300 mm

Dřevěná dlažba je atraktiví variantou terasy. Výborně se hodí na balkony a do menších prostor.

BangkiraiBangkirai pochází z jihovýchodní Asie, především z oblasi Majalsie a Indonésie.Bangkirai je „průkopníkem“ používání exotických dřevin na terasy u nás.
Bilinga Cumaru (4) Douglaska
Badi / BilingaDřevina Badi, jiným názvem Bilinga, pochází ze střední Afriky.Dřevo má velmi dobrou přirozenou trvanlivost i vůči termitům. Kůra stromu obsahuje alkaloid, který se používá pro farmaceutické účely. Cumaru Dřevina Cumaru pochází ze střední a jižní tropické Ameriky. Vyskytuje se především v oblastech Bolívie, Brazílie, Kolumbie, Peru či Venezuely.Dřevo je tvrdé a velmi odolné. DouglaskaDouglaska pochází ze Severní Ameriky. Vyskytuje se podél západního pobřeží.Přes svoji nižší objemovou hmotnost je však dřevo dosti tvrdé a pevné.

Tepelně upravené dřevo vhodné na terasy

lunadeck-2-26x117                             antislip-26x117
Thermowood, aneb „UPEČENÉ DŘEVO“Dřevo se tepelně upravuje, aby se zlepšily jeho vlastosti, především jeho rozměrová stabilita. Takovéto tepelně upravené dřevo totiž téměř nepřijímá žádnou vlhkost a jeho rozměry se tak nemění. Dřevo „nepracuje“Tepelně upravit lze prakticky každé dřevo. Nejčastěji se používá však borovice, dále pak smrk, jasan, dub apod.

… a mnoho dalších! 🙂